Metoda nazywana również uszczelnianiem kominów, lub tynkowaniem komina od wewnątrz.
Jest prostym, szybkim i stosunkowo tanim sposobem na renowację przewodu kominowego.
Polega na nanoszeniu przeznaczonych do tego mas uszczelniających. W zależności od potrzeb i stanu przewodu kominowego jak i jego przeznaczenia. Produkty przeznaczone do uszczelniania przewodu charakteryzują się specyficznymi właściwościami jednak cechą wspólną jest ognioodporność. Dużą zaletą wybrania takiej metody renowacji komina jest:
Prace wykonywane są głównie na dachu i w miejscu podłączenia kotła. Prawie nigdy nie występuje konieczność kłucia ścian.
Istnieje możliwość renowacji przewodu „spędzanego”, który nie jest wybudowany w całości jako prosty komin i posiada załamania.
Cały proces szlamowania trwa jeden dzień a z komina można w większości przypadków korzystać po 24 godzinach.
Więcej możecie się Państwo dowiedzieć z naszego artykułu tutaj.
ss
Częstym problemem w tradycyjnych kominach murowanych z cegły jest mała średnica kanału kominowego, do której należy zamontować większą średnicę wkładu kominowego . Klasyczny sposób wykłuwania lub cięcia muru na całej długości przewodu jest drogi i czasochłonny. Kolejnym problemem są pyły, gruz i późniejsze roboty murarskie. Prace niestety muszą byś wykonane wszędzie tam gdzie przechodzi przewód kominowy.
Można jednak taki przewód frezować lub rozwiercić.
Frezowanie komina jest szybszym i tańszym sposobem na dostosowanie go do wymaganej średnicy niż rozbiórka istniejącego korpusu komina i budowa nowego. Pomijając już sprawy związane z remontem mieszkania. Ważne jest również to, że eliminujemy czynności administracyjne, takich jak pozwolenia czy kontrola budynku. Klient otrzymuje taką samą gwarancję jak na nowy komin (do 15 lat), po zainstalowaniu odpowiedniego wkładu w rozwierconym kominie. Frezowanie jednego przewodu kominowego od podstawy, trwa zwykle 1 dzień i praktycznie nie ogranicza działania budynku. Cena wszystkich niezbędnych prac wraz z materiałem wynosi 30-40% kosztów w porównaniu do budowy nowego komina.
Po frezowaniu komina możemy:
Ta metoda jest bardzo delikatna nawet w przypadku starego komina z słabymi cegłami. Bez ryzyka przemieszczania pojedynczych cegieł itp. Frezowanie odbywa się przez komin od góry lub od dołu w zależności od techniki wiercenia. Po rozwierceniu komina zaleca się montaż wkładu kominowego dobranego do urządzenia grzewczego - typ paliwa, itp.
Możemy frezować komin na kilka sposobów:
Spalinowy agregat hydrauliczny zasila ostrze diamentowe, wiercenie zaczyna się od podstawy komina. Wiertło diamentowe powoli z prędkością 100 obr/min wierci przewód do właściwej średnicy max 250 mm przy pierwotnym rozmiarze przewodu 14x14 cm. Nazywamy to wierceniem diamentem od dołu na sucho.
Spalinowy agregat hydrauliczny zasila głowicę „łańcuchową”, wiercenie również zaczyna się od podstawy komina w górę. Różnica pomiędzy tym sposobem a wymienionym w pierwszej pozycji jest taka, że głowica obraca się z prędkością około 2000 obr/min. Siła odśrodkowa powoduje, że napięte łańcuchy poszerzają przewód max. Do 220 mm. Tę metodę nazywamy „łańcuchową”.
Elektryczna wiertnica napędza otwornicę z diamentem, wiercenie zaczyna się od góry i jest potrzebna woda do chłodzenia wiertła, które obraca się z prędkością ok 300 obr/min. Nazywamy to wierceniem na mokro.
Jesteśmy w posiadaniu wszystkich tych urządzeń i dobieramy sposób wiercenia indywidualnie do potrzeb Klienta, jak również od stanu komina, który ma być rozwiercony
.
Naszą dewizą jest jakość, dlatego postanowiliśmy się wyspecjalizować w jednej dziedzinie. Nasza oferta skierowana do tych wszystkich, którym zależy na dobrym i pewnym wykonaniu. Wąska specjalizacja gwarantuje, że mamy doświadczenie i jeżeli mają Państwo problem z kominem lub przewodami kominowymi zachęcamy do skorzystania z naszych usług.
Wykonujemy wszystkie prace związane z kominami a poniżej wymienione są tylko niektóre.
SUNKOM
O kominach wiemy wszystko